دسترسی سریع به : سامانه کایپر راهنمای ثبت طرح ها کتابخانه الکترونیک مسیحادم
کمیسیون کتب مرجع سامانه مرجعیت علمی سامانه کتب مرجع سامانه همایش EN
EN
تاریخ انتشار : 1401/08/02

امضا تفاهم‌نامه همکاری مشترک مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی و مدیریت امور نخبگان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی و مدیریت امور نخبگان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در مرکز ملی نصر امضا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز نصر در روز سی‌ام مهر ماه در جلسه‌ای که با حضور دکتر شریفی‌پور رئیس مرکز ملی نصر و نمایندگان این مرکز با دکتر محمد بهناز مدیر امور نخبگان و دانشجویان استعداد درخشان وزرات بهداشت درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، به منظور ارتقا و تحکیم سطح تعاملات و همکاری‌های فعال و موثر و استفاده بهینه از توانمندی، امکانات و ظرفیت‌های موجود طرفین، تفاهم‌نامه‌ای بین مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی و مدیریت امور نخبگان و دانشجویان استعدادهای درخشان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امضا شد.
دکتر شریفی‌پور رئیس مرکز ملی نصر این اقدام را نقطه عطفی در مشارکت نخبگان در امور پژوهشی خواند و با تاکید بر اینکه حمایت همه جانبه از این استعدادها باعث ترغیب و تشویق آنها خواهد شد، ابراز امیدواری کرد با شناسایی و پرورش استعدادهای برتر و همچنین نگهداشت و استفاده از ظرفیت نخبگانی درون کشور به یاری خداوند برکات این اقدام در آینده‌ای نزدیک بروز کند.
دکتر بهناز نیز در این جلسه با اشاره به این نکته که نخبگان در هیچ مرحله‌ای از تحصیل و فارغ‌التحصیلی نباید رها شوند، امضای تفاهم‌نامه را در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت نخبگانی و استعدادهای برتر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دانست. او اضافه کرد گروه هدف این تفاهم‌نامه دانشجویان، دستیاران و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستند.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه دو طرف بر ایجاد دلگرمی بین جوانان و حمایت از آنها به منظور پیشبرد هرچه بیشتر علمی کشور تاکید کردند.