دسترسی سریع به : سامانه کایپر راهنمای ثبت طرح ها کتابخانه الکترونیک مسیحادم
کمیسیون کتب مرجع سامانه مرجعیت علمی سامانه کتب مرجع سامانه همایش EN
EN
تاریخ انتشار : 1401/03/22

رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی با دکتر سید مهدی سیدی دیدار کرد.

دکتر شریفی‌پور رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی با دکتر سید مهدی سیدی مشاور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی و دانشیار پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری دیدار و گفت‌وگو کرد.

دکتر سید مهدی سیدی با اشاره به اهمیت نقش مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی در سیاست گذاری راهبردی آموزش عالی سلامت، گفت: قرار نیست ما در تمامی زمینه‌ها مرجع شویم بلکه باید رو نقاط قوت ‌مان تمرکز کنیم و برای هدایت ظرفیت‌ها به سمت نقاط قوت برنامه‌ریزی کنیم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در زمینه انتخاب اولویت‌ها (نیت مؤمن بیش از آن مقداری است که گنجایش عمل اوست. قصد و نیت، خیلی زیاد است؛ خوب، انسان در عمل نمیتواند همه‌ی آنها را انجام دهد.) افزود: پس از تعین بایدها و نبایدها ضرورت‌ها اولویت‌بندی می‌شوند و با تمرکز و پیگیری دقیق، باید آنها را به نتیجه رساند.
در ادامه این دیدار، دکتر شریفی‌پور رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی گفت: ما برای سنجش صحت گزاره‌های موجود و پاسخگویی به چرایی پیش‌آمد چالش‌ها، به پایش اطلاعات و شواهد نیاز داریم، که هم‌اکنون در این زمینه مشکلات فراوانی داریم و اصلاح آن از اهداف ماست.
رئیس مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی با تاکید بر لزوم سنجش اطلاعات خاطر نشان کرد: ما به دنبال حل مشکلات موجود و ارائه راهکار برای نیازها و چالش‌های پیش رو هستیم، نه مسائل انتزاعی و با احصا دقیق مشکلات، امکانات، ظرفیت‌ها و ایجاد داشبوردهای غنی، به روز و کارآمد میتوانیم به درخواست‌ها پاسخ صحیح بدهیم.
وی افزود: یکی از وظایف مهمی که به مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی محول شده، رتبه بندی دانشگاه‌ها و تنظیم آئین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی می‌باشد، که با بهره‌گیری از نظرات نخبگان و صاحب نظران علوم پزشکی کشور سعی داریم به حرکت دانشگاه ها و اعضای محترم هیات علمی برای رسیدن به هدف دانشگاه تمدن ساز در جهت رسیدن به تمدن بزرگ ایران اسلامی گام برداریم.