دسترسی سریع به : سامانه کایپر راهنمای ثبت طرح ها کتابخانه الکترونیک مسیحادم
کمیسیون کتب مرجع سامانه مرجعیت علمی سامانه کتب مرجع سامانه همایش EN
EN
تاریخ انتشار : 1400/12/09

جلسه تکریم و معارفه سرپرست مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی برگزار شد

با حضور آقای دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیران، کارشناسان و کارکنان این مرکز، آیین تکریم و معارفه ریاست نصر برگزار شد.
در این جلسه آقای دکتر علی اکبر حق‌ دوست، ضمن تشکر از معاون آموزشی برای تشکیل این جلسه، در بخشی از سخنان خود گفت: «فعالیت های علمی و ارزنده ای که در نصر صورت گرفته است، مرهون چابکی و چالاکی این مرکز و در سایه تلاش ارزنده نیروهای انسانی فرهیخته و دلسوز نصر بوده است.» ایشان ادامه دادند: «تک تک افراد این مرکز واقعا احساس تعالی برای نصر را داشتند که جای تقدیر و شکر به درگاه الهی را دارد.» ایشان اظهار امیدواری کرد که این مرکز بتواند هرچه پویاتر و بهتر از گذشته این مسیر را بپیماید.
رعایت اصول اخلاقی، الزام معاونت آموزشی
در این جلسه آقای دکتر ابوالفضل باقری فرد معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نزدیک بودن ایام بعثت پیامبر اکرم (ص) و با اشاره به کلام ایشان در فلسفه مبعوث شدن که به اتمام رساندن اخلاق بوده است؛ پرداختن به اصول اخلاقی را از الزامات حوزه معاونت آموزشی دانست و از زحمات جناب آقای دکتر حق‌دوست در جایگاه های مختلفی که در وزارت بهداشت، معاونت آموزشی و همچنین ریاست نصر داشتند و منشا برکات و خدمات ارزنده ای بودند، تشکر کرد. ایشان همچنین با اشاره به خصوصیات اخلاقی بارز دکتر احسان شریفی پور و سابقه درخشانی که در جایگاه های مدیریتی داشته‌اند، از ایشان خواستند که از همه ظرفیت های نصر استفاده کرده و تلاش کنند این مرکز را حفظ و ارتقا دهند. معاون آموزشی وزارت بهداشت در بخشی دیگر از سخنان خود نصر را فرصتی برای وزارت بهداشت و ظرفیتی برای کشور دانستند و اشاره کرد این مرکز نه تنها برای معاونت آموزشی بلکه برای وزارت بهداشت موثر باشد و بتواند به جایگاه والای خود رسیده و به نظام آموزش کشور کمک کند.
نصر مرکز بارش افکار است
آقای دکتر احسان شریفی‌پور، رییس جدید مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی نیز در سخنانی گفت نصر مجموعه ای علمی است که از چابکی و هدفمندی در برنامه ها برخوردار است و این مرکز را جایگاه نخبگان و بارش افکار معرفی کرد. ایشان از همه افرادی که صاحب ایده و اندیشه هستند دعوت کرد در این مسیر کمک کنند و اظهار امیدواری کرد که با کمک همه اساتید صاحب نظر، بتوانند ضمن نیازسنجی موثری که برای چالش های پیش رو انجام میدهند، برنامه های متعددی که از قبل شروع شده مثل پروژه ارزشمند مرجعیت علمی را ادامه دهند و به ارتقا و تعالی آموزش پزشکی کشور کمک کنند. آقای دکتر شریفی پور در انتهای صحبت های خود ضمن اظهار امیدواری از اینکه بتوانند این مسیر را پر قدرت ادامه دهند، ضمن تشکر از حسن اعتماد معاونت آموزشی، به فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره کرد، که فرمودند: « اگر به فکر نیازهای اساسی آینده کشور، مانند تربیت دانشمند و محقق و تقویت نهضت علمی کشور نباشیم بیست سال دیگر دانشمندان برجسته‌ای که بتوانند با دنیا برابری کنند یا از خطوط مقدّم علم دنیا جلو بزنند، نخواهیم داشت.»
یکی از فلسفه های وجودی نصر ، یاری رساندن به مدیران ارشد آموزش است
در این جلسه آقای دکتر سعید عسگری، قائم مقام مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش پزشکی در بخشی از سخنان خود گفت: «انسانها در ایام گوناگون وقتی مسئولیتی به آنها واگذار میشود، وظیفه دارند در هر جایگاهی که قرار میگیرند، وقت خود را به احسن وجه مصروف عمل صالح کنند. ما در مناصب مدیریتی که خونهای بسیاری برای آنها ریخته و زحمتهای بسیار زیادی کشیده شده است باید دقت نظر بیشتری داشته باشیم. برخی افراد وقتی منصبی را میپذیرند بر مبنای ایدئولوژی و فلسفه ، آن مسئولیت را میپذیرند و در عرصه مدیریت میخواهند به گونه ای عمل کنند که امر صالحی را از خود به یادگار باقی گذارند؛ این اتفاق برای هر فرد و در هر جایی که بیافتد، واقعا مبارک و میمون است. باید دست چنین مدیرانی که بر مبنای اعتقادشان مسئولیت میپذیرند و همواره تصورشان بر این مبنا است که در کنار ایمانی که خداوند به آنها عطا کرده است، اهل عمل صالح باشند، در هر کجای این کشور هستند، را بوسید.» ایشان در سخنان خود، آقای دکتر حق‌دوست را فردی با تجارب فراوان در امر مدیریتی دانسته که موفق عمل کرده و مخلصانه عمر گرانبهای خود را برای خدمت به مملکت مصروف داشتند و برای ایشان آرزوی توفیق روزافزون و موفقیت کرد. آقای دکتر عسگری همچنین ضمن خیر مقدم به آقای دکتر شریفی پور و آرزوی توفیق ایشان اشاره کرد: «یکی از فلسفه های وجودی نصر یاری رساندن به مدیران ارشد آموزش کشور در اخذ تصمیمات مهم بوده است، چرا که اندکی خطا در مدیریت های بزرگ، به منزله وقوع خطا در سطح کشور میباشد، بنابراین نصر تلاش کرده است که بر مبنای بهترین شواهد علمی ، تصمیم‌گیری‌های مدیران ارشد کشور را به بهترین نحو هدایت کند؛ ضمن آنکه در برخی موضوعات توانسته در حد لیدرشیپی عمل کند. تجربیات مدیریتی نشان میدهد که توفیقات عملکردی مهم در هر سازمانی ناشی از نیروی انسانی آن است و همکاران نصر با عشق، تعصب و به صورت شبانه روزی کار کرده اند.» آقای دکتر عسگری برای همه کارکنان نصر آرزوی توفیق کرد. در پایان این جلسه آقای دکتر باقری فرد از تلاشهای آقایان دکتر عسگری، دکتر اخوان، دکتر یزدانی و همکاران نصر تشکر کرده و از آقای دکتر شریفی پور خواست که نصر را به عنوان امانت محافظت کرده و از همه ظرفیت های موجود در این مرکز به نحو شایسته ای بهره ببرند.